Саник

Здраво! Kако може да ви помогнеме?

архитектураБезвременски бои кои даваат убавина на вашиот дом

април 9, 2021
https://sanik.com.mk/wp-content/uploads/2021/04/naslovna-1280x593.jpg

Изборот на сопствен дом подразбира и избор на простор кој ќе ги задоволува вашите потреби и ќе го отсликува вашиот карактер. Саник ви нуди голем избор на станови со различен распоред и квадратури кој ќе ги задоволат различните потреби на идните станари. Откако ќе го направите вистинскиот избор, време е да започнете со опремување и внатрешно уредување.

Ви ги претставуваме безвременските бои за дневната соба кој даваат убавина во вашиот дом. Дневната соба ги обединува работите што го прават вашиот стан вистински дом. Слободно време, удобност и заедништво. Тоа е амбиент за безброј спомени и мирни моменти. Затоа, не е изненадувачки што боите на дневните простории имаат огромно влијание врз целото расположение и позитивна енергија. Во зависност од вас и вашиот карактер, просторот може да биде смирувачки или да потикнува енергија. Може да има старомоден шарм или модерна привлечност. Без оглед на вашиот стил, овие прекрасни бои се врвен избор за вашата дневна соба во вашиот нов Саник дом.

Зелената е боја на хармонија и обновување, бидејќи ги одекнува нијансите на природниот свет, таа е една од најдобрите бои за боја на дневни простории. Ако немате простор за природни саксиски цвеќиња, обојте ги со зелена боја  ѕидовите. Зелената боја може да биде и свежа и суптилна во исто време, а тоа е совршена алтернатива за оние кој сметаат дека неутралните бои се премногу досадни. За крај оваа боја има смирувачки ефект и се верува дека го намалува стресот и помага да се опуштите.

Доколку ја одберете сивата боја, ќе направите  вашата дневна соба да се чувствува попространа. Елегантна и спокојна сивата боја одговара на модернистичкиот декор и гроздоберските ансамбли. Сивите ѕидови овозможуваат убава позадина за вашите уметнички дела. Сивата боја е погодна и за влезните простории и ходниците, а изгледа посебно софистицирана во дневната соба, бидејќи е неутрална во однос на другите простории. Таа е едноставна но елегантна боја која го менува тонот во зависност од светлината што влегува во просторот, и токму тоа ќе и даде уникатен изглед.  Дефинитивно таа е меѓу најпопуларните бои.

Се вели дека сината боја го намалува крвниот притисок, го забавува дишењето и отчукувањата на срцето. Затоа се смета за боја на спокојот. Сината дневна соба има смирувачки, стабилизирачки ефект врз вашиот дом. Постојат многу привлечни нијанси на сина, и сите тие одат добро со неутрални тонови, како кафеава и кремаста. Ако вашата дневна соба има дрвен под, сината боја е особено стилски избор.

Една од најпосакуваните бои, која за дизајнерите на ентериер е најнеутрална е бежовата боја. Сигурната нијанса предизвикува едноставност на суровини и ткаенини. Беж дневната соба е неопходна за декораторот кој го сака минималистичкиот изглед. За најтежок тренд на дизајнирање се смета комбинацијата со различни нијанси на бело. Суптилните беж ѕидови ја подготвуваат сцената за овој зачудувачки, елегантен ефект. Беж е една од боите во дневната соба во која луѓето повторно и повторно се враќаат.

И на крајот за оние похрабрите, ѕидови во црна боја. Во ваков амбиент архитектонските детали во собата привлекуваат поголемо внимание,а вашиот мебел се појавува наспроти темната позадина. Ако во вашата дневна соба има многу сонце, црните ѕидови можат да го ублажат сјајот на природната светлина. Постојат многу начини да се дизајнира црна дневна соба, и сите тие даваат силна изјава што ќе биде централно место во вашиот дом.

 

ЗА НАС
Саник е компанија која нуди поинаква визија при создавањето и изборот на вашиот нов дом.Со своето 14 годишно искуство до денес постојано го подобруваме својот квалитет преку примена на најсовремени алатки и следење на светските трендови за урбано живеење...
САНИК НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

Subscribe

Stay up to date

| 076 458 081