Саник

Здраво! Kако може да ви помогнеме?

архитектураКако да го изберете идеалниот стан за вашето семејство?

ноември 3, 2021
https://sanik.com.mk/wp-content/uploads/2021/11/01.jpg

Изборот на сопствен дом подразбира и избор на простор кој ќе ги задоволува Вашите потреби, ќе го одсликува Вашиот карактер, ќе Ви го овозможи потребниот мир. Место каде ќе минувате време со Вашите најблиски, место кое секојдневно ќе го исполнувате со спомени и среќни мигови. Место кое ќе остави трајни вредности за генерациите после вас.

Потрагата во нов дом е еднакво возбудлива и нервозна, сакате се да биде совршено, од локацијата и изгледот до удобноста и, се разбира, целокупната цена. Продолжете да го читате овој текст и дозволете ни да ви послужи како водич за пронаоѓање на вашиот идеален стан од соништата.

Целта кон која сите се стремиме е кога ќе го основаме нашето семејство, да имаме можност да се собереме на место што ќе ја претставува нашата мала оаза на мир и безбедност. Современиот животен стил во нашиот главен град е предизвик во создавањето заедничка иднина, бидејќи сите ние сакаме рамнотежа помеѓу приватниот и деловниот сегмент од животот. Затоа, она на што треба да обрнете внимание при купување стан е изборот на вистинската локација што ќе ни овозможи да балансираме помеѓу времето за семејството и деловното опкружување и обврските.Локацијата е веројатно најважниот аспект што треба да се разгледа. Ако барате да бидете во близина на вашата работа, училиште или семејство, проверете дали местото на вашиот простор е на кратко растојание за возење или во непосредна близина или близу до јавниот превоз.  Станбените објекти на Саник се изградени на атрактивни локации кои се оддалечени од големите сообраќајници, а сепак во непосредна близина на трговски центри, маркети, образовни установи (училишта и градинки). А нивниот најнов проект Skopje Riverside е сместен на идеална локација покрај кејот на реката Вардар поврзан со останатите делови на градот преку главните сообраќајни артерии и булевари. Skopje Riverside обезбедува идеална содржина за секое семејство: парк и теретана на отворено, близу градинка, простор за домашни миленици, близина на трговски центри, голем избор на кафулиња и ресторани, амбиент полн со зеленило, сместен покрај реката Вардар, приватен паркинг и многу други удобности.

Кога сакаш некого, го сакаш само најдоброто за него. Затоа е важно да се обрне внимание на многу детали при купување стан. Мирниот семеен живот, исто така, бара мирен крај, без врева од сообраќај и гужва на градот. Доброто позиционирање на станбената зграда обезбедува задоволство на целото семејство и им овозможува на сите членови навистина да се релаксираат во својот дом, додека во исто време во близина тие имаат разновидна содржина што може да го обедини целото животно искуство.   Најдете го вашиот идеален распоред.Во зависност од големината и структурата на станот, распоредот може да биде многу различен. Skopje Riverside за идните станари нуди различни типови и стилови на станбени единици. Некои може да вклучуваат ќошиња за читање и канцелариски простории, додека други се откажуваат од мали, одделни области за поголеми трпезарии и спални соби.

Клучно е да се утврди дали распоредот ќе функционира или не со вашиот животен стил Ако работите од дома, не населувајте се на место без одредена област за канцеларија. Ако уживате во организирање гости и забави, внимавајте на големите области за забава.

Растејќи на брегот на реката Вардар
Едно од најубавите работи што можете да им ги подарите на вашите деца е безгрижно и среќно детство. Идеалната средина за здрав и активен живот на вашето дете е уште еден важен фактор при купување стан. Бидејќи децата секогаш бараат простор за секојдневните активности, планот на градежниот комплекс на Skopje Riverside е дизајниран така што има значајна детска инфраструктура во форма на заеднички парк со детско игралиште, потоа кејот на реката Вардар со уредени тревници, совршен амбиент за возење велосипед, возење ролери, обична прошетка или трчање и бројни спортски и рекреативни објекти. Како дел од семејството на Skopje Riverside, ќе имате можност да изберете од голем избор на едукативни, културни, забавни и шопинг активности, сите на едно место кое можете да го наречете свој дом.

ЗВУЧИ ИНТЕРЕСНО?

За повеќе информации околу целиот комплекс и слободните станбени единици контактирајте ги наште агенти за продажба.

076 458 071 / 076 458 081 / 076 458 091 / 075 458 022

ЗА НАС
Саник е компанија која нуди поинаква визија при создавањето и изборот на вашиот нов дом.Со своето 14 годишно искуство до денес постојано го подобруваме својот квалитет преку примена на најсовремени алатки и следење на светските трендови за урбано живеење...
САНИК НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

Subscribe

Stay up to date

| 076 458 081